ANALYSTEN

DLACZEGO BITCOIN MÓGŁ WKRÓTCE WRÓCIĆ DO POZIOMU CEN Z PONIEDZIAŁKU PO TEŚCIE 12 TYS. DOLARÓW.

Bitcoin chce ponownie przetestować $11,760 jako wsparcie, niedawno udostępniony analityk kryptokurwalutowy.

Zgłosił te komentarze, ponieważ BTC/USD wykazały oznaki rozszerzonej korekty minusów dzień po ponownym przetestowaniu $12,000 jako poziom oporu. Para handlowała we wtorek na poziomie $12,086 w godzinach szczytu.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Niemniej jednak, wyższe zyski w pobliżu wspomnianego dziennego szczytu spowodowały ruch w dół. Częścią reakcji na korektę były również sygnały z indeksu dolara amerykańskiego, który odbił się we wtorek po załamaniu się do jego dwuletniego niskiego poziomu. Inwestorzy zakładają silniejszy greenback jako oznakę słabszego Bitcoina.

Analityk powiedział coś podobnego w środowej analizie Bitcoin System, ponieważ przewidywał spadek do poziomu 11.700 dolarów. Porównał on negatywny sentyment do kryptoflory z ruchem dolara do góry nogami, zauważając, że greenback również obserwuje załamanie powyżej ważnego poziomu technicznego.

my dolar, bitcoin, btcusdt, btcusd, dxy, xbtusd, kryptokur waluta
Indeks dolara amerykańskiego (DXY) chce przetestować 92,57 jako opór. Źródło: TradingView.com, Crypto Mikey

Następnie stwierdził, że istnieje odwrotna korelacja pomiędzy tymi dwoma aktywami. To powiedziawszy, prawdopodobieństwo, że test DXY 92,57 dla przedłużonego przełomu zwiększyło ryzyko głębszego spadku Bitcoina poniżej 11.760 dolarów.

„Aby utrzymać nasz byczy kurs, chciałbym zobaczyć, jak BTC odbija się od [$11,760], a DXY odrzuca na strzałkę“, napisał analityk tweetując. „Zmniejszę ekspozycję kryptograficzną do mniej niż połowy, jeśli oba te żądania nie zostaną spełnione.“

PODSTAWY
Dolar odzyskany we wtorek dzięki dwóm czynnikom. Po pierwsze, handlowcy chcą kupić greenback na najtańszym poziomie w ciągu ostatnich dwóch lat. Po drugie, są optymistycznie nastawieni do niego po tym, jak dane z sierpnia wskazują na najszybszą ekspansję produkcji amerykańskiej od późniejszego roku 2018.

Ten optymizm zmniejszył popyt na „safe-haven“ i rzadkie aktywa. Bitcoin, który często określany jest jako cyfrowa iteracja złota, spadł wraz ze wzrostem kursu dolara amerykańskiego. Tymczasem prawdziwe złoto spot również odnotowało straty śróddzienne.

„Raport potwierdza, że ożywienie gospodarcze w USA jest realne“ – powiedział Naeem Aslam, główny analityk rynku w Ava Trade – „i dlatego doświadczyliśmy odbicia w indeksie dolarowym. Spekulanci sprzedają dolara, jakby za indeks dolarowy został wydany wyrok śmierci przez Fed. Potężny dolar wrócił.“

Bitcoin musi utrzymać podłogę cenową powyżej 11.760 dolarów, aby utrzymać swoje bycze uprzedzenia. Źródło: TradingView.com

Bitcoin wzrósł w tym roku o około 65 procent i osiągnął w sierpniu wysoki poziom z roku na rok, blisko 12.500 dolarów, pośród ogromnych bodźców w wiodących gospodarkach, mających na celu pomoc rynkom poprzez pandemię COVID-19.

CO DALEJ Z BITCOINEM?

Odkładając na bok poziom techniczny, Bitcoin stara się utrzymać swoje bycze uprzedzenia wobec obaw przed drugą falą infekcji COVID-19. Pandemia wydaje się być daleka od zakończenia, co może wywrzeć dalszą presję na światową gospodarkę. Jeśli do tego dojdzie, banki centralne nie będą miały innego wyboru, jak tylko rozszerzyć swoje ilościowe programy łagodzące.

W związku z tym spadek wartości dolara amerykańskiego najprawdopodobniej będzie się utrzymywał.

„Wygląda na to, że QE nie da się odwrócić bez wsparcia rynków finansowych“ – powiedział w sierpniowym raporcie nowojorski dziennik Greyscale Investments, dodając, że podniesie on ceny za bezpieczne produkty, takie jak złoto i Bitcoin.

Bitcoin obracał w tym czasie kwotą 11 893 dolarów, co oznacza spadek o 0,26 procent do tej środy.